Anasayfa / Bıttım Sabunu / Bıttım Sabunu Cilt ve Saçlara Yararları

Bıttım Sabunu Cilt ve Saçlara Yararları

Bıttım sabunu,menengiç bitkisinin meyvelerinin yağından yapılan bir sabun olarak bilinmektedir. Asıl özü sakız ağacı olan ağaçların meyvelerinden elde edilen sabun vücuda sağladığı faydalarla beraber kozmetik alanından tutunda sağlık alanlarına kadar birçok kullanım alanına sahiptir. Özellikle cilt ve saçlara ciddi oranda yararları olan sabunların bu sebeple kullanım alanları da sürekli olarak artış göstermekte. Peki B ıttım sabunu yararları nelerdir? Bıttım sabunu cilde ve saça nasıl etki eder?
Bıttım Sabunu Yararları Cilde Etkisi
Tamamen doğal bir ürün olması ve özel bir ağacın meyvesi olması ile beraber Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Öncelikle sabunun hammaddesi olan menengiç bitkisinin yağının yaraları çok hızlı iyileştirme etkisi olduğunu biliyoruz. Haliyle Bıttım sabununun ilk cilt yararlı da bu olarak karşımıza çıkıyor. Yaraların çok hızlı iyileştirilmesini sağlayan sabunlar bunun dışında ciltte ölü derinin temizlenmesi için oldukça etkilidir.
Cilt üzerindeki ölü derinin temizlenmesini ve cildin gençleşmesini sağlayan sabunların aynı zamanda cildin daha da yumuşamasını sağlayarak kişiye hem canlılık hem de parlak bir cilt görünümü sunar. Cilt sağlığı açısından baktığımız da ise akne oluşumu, mantar, ve egzamaya iyi gelen sabunların cilde kazandırdığı artılar tartışılmaz düzeyde.
Bıttım sabunu Faydaları Saça Etkileri
Bıttım sabunu faydaları cilt için geçerli olduğu kadar saçlar içinde geçerlidir. Özellikle saç dökülmesine karşın saçların köklerini besleyerek dökülmeyi engelleyici bir etki oluşturan sabunların kelleşmeyi durdurduğu da biliniyor. Saçı besleyici olan etkisi oldukça fazla olan sabunların daha koyu renkte ve daha parlak saçlar için de etkisi oldukça büyüktür.
Saçlarınızı çok daha güçlü hale getirecek olan Bıttım sabunu bunun dışında saç derisinde oluşan bakterileri de tamamen öldürmekte ve saç derisi enfeksiyonlarının iyileşmesinde oldukça etkili rol oynamaktadır. Hem cilde hem de saça karşı bu kadar olumlu etki sunan sabunların sağlığı olumsuz etkileyecek yan etkilerinin de olmaması sağlık açısından Bıttım sabunlarını da vazgeçilmezlerden biri yapmakta. Tabi sabunların hoş kokusunu ve rahatlatıcı etkisini de unutmamak gerek.

Hakkında admin

Check Also

Bıttım Sabunu Müşteri Yorumları

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN DOĞAL İKSİR: BITTIM SABUNU Sağlıklı yaşam modern insanın temel meseleleri arasında en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir