Anasayfa / Bıttım Sabunu / Bıttım Sabunu Müşteri Yorumları

Bıttım Sabunu Müşteri Yorumları

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN DOĞAL İKSİR: BITTIM SABUNU
Sağlıklı yaşam modern insanın temel meseleleri arasında en üst sıralarda gelir. Giderek yapaylaşan gıdalar, temizlik ürünleri, nefes alıp verdiğimiz hava, içtiğimiz su hatta üstümüze giydiğimiz giysiler kısacası insanı kuşatan tüm etmenler sanki birbiriyle yarışırcasına sağlığımızı tehdit eder hale geldi. Eski insanlar şimdiye nazaran daha steril bir ortamda yaşadıkları için hastalıklarına şifa bulmak belki de çok zor değildi. En önemli fark da yedikleri içtikleri her şey doğaldı. İşte hala tamamen doğal yöntemlerle üretilen maddelerden biri olan bıttım sabunu ve faydaları bu yazının da konusunu oluşturuyor. bıttım sabunu yorumları Medyadan, çevrenizden duyabileceğiniz bıttım sabunu yorumları ve bu yazı temizlik yöntemlerinizde değişiklik yapmanızı sağlayabilir. Zira bu sabun tam bir doğal iksir desek yeridir.
Anadolu’nun bereketli toprakları her bölgede ayrı cevherler vererek asırlardır halkımıza şifa kaynağı olmuştur. Ege’de zeytinyağlı sabun, Akdeniz’de defne sabunu ve Güneydoğu Anadolu’da bıttım sabunu senelerdir evlerin vazgeçilmezidir. Bıttım Siirt’te yetişen bir ağacın meyvesidir. Yaygın ismi menengiç olan yabani fıstık (Siirt fıstığının aşılanmamış hali ) meyvesinden elde edilir bıttım sabunu. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu ‘da saç ve cilt için mucizevi bir ilaç gibi kullanılır bıttım. Yöre halkının bıttım sabunu yorumlarını dinleme fırsatınız olursa birkaç kalıp almadan dönmeyeceğiniz kesin. Kelliğe, kepeğe, kuru ve zayıf saçlara, egzama, mantar gibi deri hastalıklarına kısacası her derde deva bir madde.
Sağlıksız ve bakımsız saçlarınızı eski ve canlı görünümüne geri döndürmek için tonlarca para verip şişe şişe kozmetik almak yerine içinde ne olduğunu bildiğiniz tamamen organik bıttım sabununu denemek size hiçbir şey kaybettirmez; aksine hem ucuz hem güvenilir bir tedavi yöntemi uygulamış olursunuz. Peki, bu kadar mucizevi olan bu sabun nasıl elde ediliyor, hangi koşullarda üretiliyor? Öncelikle bıttım sabununa kesinlikle kimyasal madde karıştırılmıyor. Göz alıcı pahalı şampuanların ya da çok etkili cilt ürünlerinin raf ömrünü uzatmak amacıyla içine katılan koruyucu kimyasallar yüzünden zehirleniyoruz. İlk anda etkiliymiş gibi görünse de aslında vücudumuza pek çok zararı dokunuyor. Alerjik hastalıklar, sedef, astım gibi üzücü sonuçlar doğurabiliyor. Oysa bıttım sabunu tamamen doğal ve sağlıklı. Üretimine gelirsek bu sabun için ilk işlemler eylül ayında başlıyor. Bıttım meyvesi eylül ayında sabun yapılmak üzere toplanır. Ayıklanıp yıkanır ve yaklaşık 10 gün güneşte kurutulur. Kuruyan bıttımlar değirmende öğütülerek toz haline gelir ve ılık suyla özenle yoğurulur. Yoğurma işlemi titizlikle yapılır ve neredeyse iki saat sürer. Bu işlemden sonra bıttımın yağı ayrılır, başka bir kapta sabunlaşma reaksiyonu için çözelti hazırlanır. Normalde sabun yapılırken içine payet kostik denilen bir kimyasal eklenir ancak eski yöntemlere devam eden üreticiler bu madde yerine odun külü kullanır. bıttım sabunu yorumları Uzunca bir süre bu çözelti ile beraber kaynatılan bıttım yağı sabunlaşınca kalıplara dökülür, soğutulur ve kurumaya bırakılır.
Bıttım sabununun faydaları saymakla bitmez. Saçlarınızın daha canlı görünmesi, doğal nem dengesini koruması, güçlü ve çabuk uzaması gibi sonuçları gördükçe mutlu olacaksınız. Siyah noktalar, ergenlik sivilceleri gibi problemlerde ise bıttım sabunu gözenekleri açıp besleyerek pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Vücuttaki kaşıntılar, deri döküntüleri de artık şikâyet listenizden kaybolacak. Yine egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarına çözüm oluyor bu sabun. Güneydoğu Anadolu’nun güzellik ve sağlık iksiri bıttım sabununa ulaşmak artık eskisi kadar zor değil. Sanal dünya sayesinde insanlar bıttım sabunu yorumlarını okudukça talep arttı. Dolayısıyla üreticiler bu mucize sabunu internet üzerinden satışa sunmaya başladılar. Doğal ve hoş kokusuyla bıttım sabunu kesinlikle denemeniz gereken bir ürün.

Hakkında admin

Check Also

Siirt Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır

BITTIM SABUNU NASIL YAPILIR ; Sabun oldukça eski bir kültürden gelmektedir. Yüzyıllardır da güzelliğin sırrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir