Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

 

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır  ile ilgili makale : Siirt Bıttım Sabununu duş alırken şampuan yerine veya kullandığınız duş jeli yerine kullanabilirsiniz. Sabunu hafif masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Kullanım Tavsiyeleri;

1- Bıttım sabununu iyice köpürttükten sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.
2- Bıttım sabunu kullanırken yanında 2. bir ürün kullanmayın (şampuan vs..)
3- Bıttım sabununu düzenli kullanmaya özen gösterin yani bir gün bıttım sabunu kullanıp, ikinci gün şampuan ve 3. Günde bıttım sabunu kullanmayın.
4- Saçlarınızı her gün yıkamak yerine 2-3 günde bir yıkayın çünkü saçlar kendi yağında kalmalıdır ve bu şekilde beslenirler. Ancak her gün yıkanmanız gerekiyorsa bile saçlarınıza 1 defa bıttım sabunu uygulayın.
5- Bıttım sabunu saç dökülmelerini engelleyeme yardımcı bir bitkisel bir üründür ve hiç bir katkı maddesi kullanılmadan doğal yöntemlerle üretilmektedir. İlaç değildir ve şu ana kadar tespit edilen bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak bazı özel rahatsızlıkları olan kişilerin bıttım sabunu kullanmadan önce doktorlarına danışmalarında fayda olabilir.

 

Bıttım sabunu nasıl kullanılır
bıttım mucize bitkilerden biridir. bıttımın meyvelerinden elde edilen (garlı) çok yararlı, cilt tarafından hemen emilebilen doğal bir yağdır. Bıttım yağının antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği bulunur. Sızma zeytinyağı ve Bıttım meyveleri yağından Bıttım sabunu yapılır. Saç dökülmesine, kepeklenmeye karşı etkili bir sabundur. Cilt sağlığı için çok yararlıdır. Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğu için tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı yararlıdır. Hücreleri yeniler, vücudu gençleştir

Bıttım sabunu dünyada en fazla Akdeniz bölgesinde yetişen Bıttım ağacından elde edilen yapraklar ve tohumlardan üretilen bir sabundur. Bıttım  sabunu yapılırken Bıttım  ağacı yaprakları ve meyveleri ile beraber zeytin yağı kullanılır. Bıttım sabunun sağlığımız açısından bir çok faydası vardır. Tarihte insanların en fazla kullandığı bitkilerden biridir. Bıttım  ölümsüzlüğün simgesidir. Bıttım  yaprağı ve meyvesinin içinde bulunan antiseptik ve anti- bakteriyel maddeler sebebiyle cildi onarıcı etkisi vardır. Doğal bir iyleştircidir.

Bıttım  sabunu nasıl kullanılır yüzyıllardır yapılmakta olup günümüzde de kullanılmaktadır. Saç ve cilt bakımı için birebirdir.Tonlarca para verip saçlarını kaybedenlerden olmak istemiyorsanız Bıttım  sabununu denemenizi öneririz. Bıttım  Sabunu nasıl Yapılır İçeriği Bıttım  sabununun içinde ; Bıttım  yaprağından elde edilen Bıttım  yağı, Yemeklerde kullanılacak türden saf zeytin yağı, Damıtılmış su, Sodyum Hidroksit yer alır. Bıttım  sabunu yaparken içine hayvansal yağlar, petrol ürünleri, kimyasal maddeler, parfüm, köpük, katkı maddeleri ya da renklendirici ve sentetik maddeler koymamak gerekir.Bu ürünleri alırken içeriğine dikkat ediniz. Bıttım  Sabunu Nasıl Kullanılmalı Saçta Kullanımı Saç öncelikle bol suyla iyice ıslatılmalıdır. Daha sonra sabunu saçımıza sürüp köpürtmeliyiz. Yaklaşık bir dakika saç köklerine zarar vermeden parmak uçlarıyla sabunun saça dağılması sağlanır.Ilık suyla durulanır. Cilt için; Bıttım  sabunu iyice köpürtüldükten sonra, eldeki köpük cilde iyice yedirilir. 20-30 saniye köpük ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır Bıttım Sabununun Faydaları Bıttım  sabunu hakkında bu bilgileri verdikten sonra gelelim Bıttım  sabunun faydalarına. Saç bakımı için birebirdir. Saç dökülmesini engeller,saçı onarır ve parlaklık verir. Bıttım  sabunu kullandıktan sonra saçlarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Bıttım  sabunun içeriğinde yer alan antiseptik ve anti-bakteriyel maddeler saçta mantar ve kepek oluşumunu engeller. Tabiki bu etkinin oluşması için düzenli olarak kullanmak gerekir. Bıttım  sabunu saç diblerinde yer alan gözenekleri açar ve kan akışını hareketlendirir. Bu da saçların canlanmasını sağlar. Onarıcı etkisi vardır. Bıttım  sabunu saçları güçlendirir. Ve çabuk yıpranmasını engeller. Düzenli kullanıldığında kepek oluşumunu yok eder. Bıttım  yağının cildimiz için de bir çok faydası vardır. Özellikle gençlerin ergenlik döneminde kabusu olan sivilcelere ( akne) karşı olumlu etkisi vardır.Sivilce oluşumunu engelleme ve aknelerin iyleşmesine faydası vardır. Cildin doğal nem dengesini korur. Ve cildi yumuşatır.Gözenekleri açtığı için siyah nokta ve sivilce oluşumu engellenir. Bıttım  yağlı sabun cilt güzelliği için kullanılır. Bıttım  sabunu derideki gözenekleri açıp rahatlatır. Kuru cildi nemlendirir. Mantar, egzama ve deri hastalıklarında kullanılabilir. Sivilce, tahriş, egzema, mantar, sedef, pişik, isilik, alerji ve kaşıntı gibi cilt rahatsızlıklarında tavsiye edilir. Bıttım  sabunu yorgunluğu ve stresi alır. Bıttım  sabunuyla banyo yaptığınızda bu etkileri göreceksiniz. Kıymetli bidolubilgi.com ziyaretçileri , Bıttım  sabunu ile ilgili anlattıklarımız yararları görmek istiyorsanız aldığınız sabunun gerçekten Bıttım  sabunu olduğuna emin olunuz. Güvenilir ürünlere yöneliniz. Sabunun gerçek Bıttım  sabunu olduğunu anlayabilmeniz için önerimiz ise şudur: Rengi açık kahverengi ile yeşilimsidir. ve Keskin bir Bıttım  kokusu vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir