Anasayfa / Bıttım Sabunu / Menengiç Nedir?

Menengiç Nedir?

Menengiç nedir? Pistacia terebinthus açılımı: Doğal ürünlere gösterilen ilgi her geçen gün biraz daha artmakta. Genetiği değiştirilmiş olan ürünler, birçok kanserojen madde barındıran işlenmiş gıdalar ve buna benzer doğallığı bozulmuş olan ürünlerin sayısı her geçen gün artmaya başlayınca aslında sağlık açısından doğal ürünlerin ne kadar önemli olduğunu da daha iyi anlamaya başladık. Doğal ürünler içerisinde sağlık açısından sağladığı avantajlarla beraber son dönemde epey gündeme gelen bitkilerden birisi de menengiç bitkisi. Halk arasında Bıttım olarak da bilinen bitkinin faydaları ise saymakla bitmeyecek cinsten. Son günlerin gündemde doğal ürünlerinden biri olan Menengiç nedir? Daha detaylı bahsedelim.
Menengiç Bitkisi
Menengiç bitkisi, genel olarak sakız ağacı ailesine üye olan bir bitkidir. Aslında diğer bitki türlerine göre çok daha yavaş büyüyen bir tür olmasıyla beraber 10 metre ve üstün boylara da ulaşabilmektedir. Kırmızı küçük meyvelere sahip olan ağaçların meyvelerinin ham hali kırmızı renkte olan meyvelerin olgunlaşmaya başlaması ise renk değişiklikleri ile belli olmaktadır. Tamamen olgunlaştığında koyu mavi bir renk alan Menengiç meyveleri doğrudan meyve olarak da tüketilebilmektedir.
Meyve olarak yenebileceği gibi bunun dışında birçok ürünün üretiminde de Menengiç meyveleri hammadde olarak kullanılmaktadır. Bu ürünler içerisinde ise ilk sırada bıttım sabunları geliyor. Meyvelerin kurutulması ve yağının çıkarılması ile Menengiç yağından yapılan bıttım sabunları ise kozmetik alanlardan, sağlık sektörüne kadar birçok alanda da kullanılabilmektedir.

Hakkında admin

Check Also

Bıttım Sabunu Müşteri Yorumları

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN DOĞAL İKSİR: BITTIM SABUNU Sağlıklı yaşam modern insanın temel meseleleri arasında en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir