Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir : Saç dökülmesi nedenleri, saç dökülmesine çözüm nelerdir diye soruyorsanız size genel hatlarıyla öncelikle şu açıklamaları yapabiliriz. Saç dökülmesi erkek-bayan, yaşlı-genç ve hatta çocuk olmak üzere birçoğumuzun problemi olabilmektedir. Saç dökülmesi nedenleri çok farklılaşabilmektedir. Bunlar; genetik saç dökülmesi, saçkıran gibi belli hastalıklara bağlı saç dökülmeleri, kansızlık, vitaminsizlik, protein, demir, çinko gibi belli yetersizliklerden ya da ihtiyaçtan fazla A vitamini veya selenyum alımı kaynaklı saç dökülmeleri, jöle gibi saçın beslenmesini engelleyen maddelerin kullanımına bağlı saç dökülmeleri, fön gibi saçın aşırı yıpranması sonucu meydana gelen saç dökülmeleri, stres, östrojen seviyesinin düşük olması, gebelik öncesi hormon değişiklikleri, alkol ve sigara kullanımı, yan etkileri olan bazı ilaçların kullanımı sonucu saç dökülmeleri ve bilinçsiz yapılan diyetler gibi farklı nedenlere bağlı saç dökülmeleri olabilir. Bu gibi saç dökülmesi nedenlerine karşı ne yapabilirim diye soruyorsanız doğaldır ki hepsinin farklı çözümleri vardır. Ya da maalesef bazılarının çözümleri ise tam olarak olamamaktadır.

Peki saç dökülmesine çözüm nelerdir? Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir Öncelikle ciddi şekilde saç dökülmesi yaşıyorum diyorsanız öncelikle bir cildiye uzmanına gidin. O sizi gerektiği takdirde kan testleri gibi bir takım testlerin yapılması için yönlendirebilir. Kansızlık, vitamin, demir, çinko eksikliği, saçkıran gibi değişik alım yetersizlikleri ya da hastalıklar gibi Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir nedenleri tespit edildiği takdirde bu nedenle oluşan saç dökülmesine çözüm yolları da kolay olabilmektedir. Çünkü bunlar arizi yani geçici olacaktır. Bu yetersizliklerin ya da hastalıkların doktorun vereceği tedavi yoluyla giderilmesi sonucu saç dökülmeniz duracak ve saçlarınız eski sağlığına kavuşabilecektir.

 

Saç dökülmesini önlemek için birkaç yöntem anlatacağız bu yazımızda. Genellikle yazılarımızda değindiğimiz gibi saç dökülmesini önlemek için yüzyıllardır çözümler üretilmiş bunlar denenmiş ve işe yarayanları günümüze kadar ulaştırılmış formülleri günümüzde güçlendirerek, saç dökülmesini önlemişlerdir.

Besin takviyesiyle önlemek için bazı besinler: Bu yazımıza kadar birçok besin maddesini saydık bazılarını da tekrar ettik şimdi de bazılarını tekrar edeceğiz. Bu besinler kanıtlanmış ve etkisi hızlı olduğu için tekrarlanmıştır.

Ceviz: Biotin maddesini ve e vitamini barındırdığı için günlük bir avuç ceviz yenmesi çok yönlü doğal bir tedavi yöntemidir. Biotin eksikliği saçların dökülmesinde etkilidir. Saç dökülmesini önlemek için günde bir avuç ceviz yenmesi gereklidir.

Ispanak: İçerisinde barındırığı demir sayesinde saçlarınıza bakım yapıyor ve onarıyor.

Yumurta: Çinko, selenyum, kükürt ve demir içeren yumurta aynı zamanda çok kuvvetli bir protein kaynağı. Saç köklerine oksijen taşımak saçların yeniden çıkmasını sağlar bu yüzden günde bir yumurta yemek gerekiyor.

Somon Balığı: İçinde D vitamini ve protein olan somon saçların kökten uca bakımını sağlıyor. Saçlarınızın gelişimine de etki ediyor. Saçlarınızın dökülmesini önlemek için çok önemli bir besin kaynağıdır.

Havuç: Saçınız için çok önemlidir içinde bulunduğu A vitamini saçı besler ve onarır.

Tavuk: Beyaz etlerde yüksek protein bulunmaktadır. Protein de saç dökülmesini önlemede etkili bir besin kaynağıdır. Bu yüzden protein içeren besin maddelerinin tüketimi çok önemlidir.

Saç Dökülmesi Önlemek içinde saç dökülmelerinin önlenmesi, saç dökülmesi, Saç dökülmesi önlemek, saç dökülmesi önlemek için ne yapmalı, saç dökülmesi önlemleri etiketleriyle 11 Ağustos 2013 tarihinde tarafınadan gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir